Beskidy – miejsce na wypoczynek w górach

Typowy mieszkaniec miasta, kiedy wybiera się w góry aby odpocząć, zazwyczaj obiera sobie za cel podróży Tatry, albo Karkonosze, wszystko po to, aby z urlopu wrócić podobnie zmęczonym jak w dzień wyjazdu. Tłumy turystów, którzy znajdują się w najpopularniejszych górskich ośrodkach, potrafią być denerwujące, tym bardziej, że większość z nas właśnie po to wyjeżdża z miasta, aby uciec przed natłokiem ludzi.

Żeby dobrze wypocząć podczas wyprawy w góry, powinniśmy wybrać zgoła inny kierunek, niż utarte Tatrzańsko-Karkonoskie ośrodki. Kierunkiem tym mogą być Beskidy. Główny argument, za nimi przemawiający to fakt, że pasmo to rozciąga się od Śląska po granicę z Ukrainą (Bieszczady to inaczej Beskidy Wschodnie) i jeśli się w nie udajemy, możemy to zrobić w prosty sposób, z wielu regionów Polski.

Jeśli interesuje nas konkretna część Beskidów – nie jest to już taka łatwa sprawa – bo poszczególne partie różnią się znacznie między sobą. W Beskidach wyróżniamy pasma takie jak Beskid Śląsko-Morawski, Beskid Śląski, Beskid Mały, Beskid Niski, Beskid Żywiecki, Beskid Wyspowy, Beskid Makowski, Beskid Sądecki, Gorce, Magura Orawska oraz Góry Kisuckie {sprawdź Góry Kisuckie}.

Każde z wymienionych wyżej pasm jest inne i zachęca nas do wędrówki. Tym, co łączy je wszystkie, jest czerwony szlak beskidzki i powstałe wokół niego schroniska. Ten region ma w kwestii zakwaterowania wiele ciekawych ofert, a turyści na pewno będą usatysfakcjonowani asortymentem noclegów {sprawdź w bazie noclegów Meteor}. Pokoje są czyste i schludne, jedzenie jest w nich pyszne, a obsługa przyjazna i miła.

Po takim wypadzie w góry będziemy zregenerowani i wypoczęci. Jeśli już zawitamy w Beskidy, wrócimy tu najszybciej, jak się da.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>