Co można zobaczyć w Radomiu?

Jeśli chcemy się przekonać o tym, co ciekawego możemy zobaczyć w Radomiu, to warto najpierw przyjechać tutaj na co najmniej kilka dni. Z pewnością szybko przekonamy się o tym, że to i tak będzie stanowczo za mało, chociażby z tego względu, że możliwych zabytków jak również innych atrakcji do zobaczenia w tym mazowieckim mieście jest naprawdę bardzo dużo. Warto w takim razie zarezerwować noclegi w Radomiu (noclegi Radom z meteora). Tutejsza baza noclegowa oferuje wiele możliwości do wyboru.

Do zabytków średniowiecznych w Radomiu zalicza się między innymi pozostałości muru obronnego, zamek królewski czy też Grodzisko Piotrówka. Nie powinniśmy również zapominać o obiektach sakralnych. Natomiast wśród nich wymienia się przede wszystkim takie zabytki jak kościół św. Wacława bądź tutejszą farę. W Radomiu mamy głównie do czynienia z obiektami wybudowanymi w epoce baroku. Wśród takich zabytków wymieniamy przede wszystkim dom Gąski, który pochodzi z przełomu XVI oraz XVII wieku. Historia głosi, że właśnie w tym domu pomieszkiwał król szwedzki Gustaw X. W takim razie obiekt miał kiedyś bardzo ważny wymiar.

Chcąc zwiedzać obiekty, które pochodzą z pierwszej połowy XIX wieku, warto mieć na uwadze, że właśnie w Radomiu znajduje się piękny Stary Ogród. W momencie kiedy go projektowano i zakładano, był jednym z pierwszych ogrodów znajdujących się w Królestwie Polskim. Wszystkie elementy były stylizowane na barokową epokę. Niestety Stary Ogród nie doczekał się dzisiejszych czasów, ponieważ podczas wojen światowych doszło do ogromnego zdewastowania. Dzisiejsza forma mocno odbiega od tego, co znajdowało się w ówczesnych latach. Z drugiej połowy XIX wieku pochodzi przede wszystkim zabudowa znajdująca się w Śródmieściu. Dlatego przechadzając się poszczególnymi ulicami w centrum Radomia, znajdziemy wiele zabytkowych kamieniczek, które na pewno zaliczają się do jednych z najbardziej urokliwych dla tego miejsca. Chyba, już nie mamy żadnych wątpliwości, iż rzeczywiście w Radomiu znajduje się wiele ciekawych miejsc do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>