Co umili nam czas w Bielsku-Białej?

Bielsko-Biała to piękne miasto, położone u podnóża Beskidu Małego oraz Beskidu Śląskiego. Przepływa przez nie rzeka Biała, tworząc tym samym piękne widoki, zapierające dech w piersi turysty. Województwo śląskie w tym miejscu jest niezwykle dobrze zorganizowane pod wieloma względami. Życie kulturalne, towarzyskie, turystyka oraz wiele innych aspektów wpływa na ciągłe zwiększenie liczby ludności, która w tej chwili liczy sobie niemal 200 tysięcy. Podróż tu to cudowna przygoda z historią i sportem, która uzupełniona jest o wyjątkowe miejsca noclegowe, które bez problemu znajdziemy w rozbudowanej bazie turystycznej.

Miasto powstało z połączenia dwóch mniejszych osad, Bielska oraz Białej, w roku 1951. Od tego czasu prężnie rozwija się jako ośrodek przemysłowy, akademicki i handlowo-usługowy. Jednak każdy z nas może tu znaleźć interesujące go aspekty. W kwestii zabytków warty podkreślenia jest zamek, stojący w centrum miejscowości. Choć to nie jedyny tego typu obiekt, to jednak jest punktem rozpoznawczym dla miasteczka.

Turyści spędzający tu urlop, mogą liczyć na wiele atrakcji, takich jak puby, kręgielnie, ośrodki sportowe, sauny. Należy jednak podkreślić, że to tyko uzupełnienie podstawowej oferty turystycznej, jaką jest możliwość zwiedzania okolicznych gór. Szczyty Beskidu Śląskiego znane są wszystkim okolicznym mieszkańcom. Dostać się na nie można dzięki licznym szlakom turystycznym, oplatającym okolice. Funkcjonuje tu również nowoczesna kolejka gondolowa, która dodatkowo dostarcza atrakcji podróżnym. Zimą można wybrać się na narty i snowboard, a latem zachwycić się pięknem okolicy i spacerować wśród niezwykłej przyrody. Lato to także czas, w którym śmiało możemy skorzystać ze znajdującego się w Bielsku-Białej Jeziora Międzybrodzkiego. To punkt, w którym możemy wypocząć czy oddać się sportom wodnym. Malownicze rozlewisko z pewnością urozmaici nasz czas. Żagle, kajaki i wiele innych możliwości spowodują, że wyjazd zostanie zapamiętany na długie lata. Dodatkowo warto wspomnieć o teatrze, muzeum i rynku głównym, które również proponują nam wiele zróżnicowanej rozrywki oraz urokliwych zakątków i ciekawych historii. Jedno jest pewne, podróż w to miejsce nie będzie okraszona nudą.

Baza noclegowa zapewnia komfortowe warunki wypoczynku dla kilku tysięcy podróżnych. Przy tym mamy pełną swobodę wyboru pożądanego standardu. Pamiętajmy tylko, by zbyt długo nie zwlekać z rezerwacją.

Jedna myśl na temat “Co umili nam czas w Bielsku-Białej?”

  1. Ciekawie to jest opisane. Nie byłam tam, ale teraz to mam ochotę na nocleg w Bielsku Białej i przejażdżkę kolejką gondolową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>