Dla każdego coś dobrego: Trójmiasto

Trójmiasto to miejsce na mapie Polski, które z pewnością warto odwiedzić. Centrum kulturalne i administracyjne Pomorza [więcej pisaliśmy o nim w aspekcie Mikoszewa – http://imprezyhistoryczne.pl/odwiedzamy-pomorze-mikoszewo-886/], jedyna tak wielka aglomeracja na wybrzeżu, ma wiele do zaoferowania turystom i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oczywiście mamy tu wspaniałe plaże – oprócz Sopotu [więcej info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sopot] warto wybrać się na Stogi lub Jelitkowo w Gdańsku czy gdyńskie Orłowo – a także niebanalne restauracje i kluby, muzea, galerie i inne placówki kultury oraz różnorodne miejsca oferujące noclegi [szczegóły tutaj: meteor-turystyka.pl].

Trójmiasto to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, nie brak tu więc obiektów sportowych, atrakcji dla dzieci oraz rejonów wprost stworzonych na romantyczne spacery. W Gdańsku, mieście z najbogatszą historią, koniecznie odwiedzić trzeba starówkę z jej wspaniałą architekturą i licznymi muzeami, ale także obiekty związane z nowszą historią Polski. Do Westerplatte i Twierdzy Wisłoujście najlepiej dostać się statkiem wycieczkowym lub komunikacją miejską. Warto wybrać się do Stoczni Gdańskiej i odwiedzić Europejskie Centrum Solidarności, nowoczesny obiekt łączący funkcje muzealne i konferencyjne.Jeżeli chodzi o starsze zabytki, to na każdym kroku natkniemy się na coś interesującego – kościoły, żuraw portowy, bramy miejskie, katownia nazywana Gdańskim Barbakanem czy też piękne kamienice i zdobiące reprezentacyjne ulice fontanny.

Historia Gdyni związana jest z rozwojem żeglugi i oprócz tego, że jest tu port marynarki wojennej, to miasto stanowi również centrum sportowego żeglarstwa. Będąc tu, warto wejść na pokład zamienionych w muzea statków – Daru Pomorza oraz podwodnego okręgu ORP Błyskawica. Każde z miast tworzących trójmiejską aglomerację ma swój własny charakter i historię, a dzięki temu, że rozrastały się w swoim sąsiedztwie, aż stworzyły jedną całość, turyście łatwo przemieszczać się po nich. Z Gdańska przez Sopot do Gdyni, a nawet jeszcze dalej pojechać możemy kolejką, której stacje znajdują się przy często odwiedzanych punktach. Baza noclegowa dostępna jest w każdym z miast i tworzą ją obiekty różnych typów i standardów, dzięki czemu na pewno znajdziemy coś dla siebie. Do wyboru mamy mnóstwo restauracji serwujących potrawy z całego świata, jak i tradycyjne smażalnie ryb, liczne kluby, gdzie można bawić się do rana. W tak niezwykłym miejscu nikt nie będzie narzekać na nudę.

4 myśli na temat “Dla każdego coś dobrego: Trójmiasto”

  1. Brawa dla autorów, pokazywanie Polski na nowo i udowadnianie, że u nas także jest pięknie to bardzo fajna sprawa.

  2. @godot też dołączam się do gratulacji, fajnie że są tacy, co podróżują po Polsce i jeszcze się dzielą wrażeniami z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>