Malownicze Jezioro Bystrzyckie niedaleko Krzyżowej

Krótki pobyt w Krzyżowej, to naprawdę znakomity pomysł dla wszystkich osób, które mają ochotę na odwiedzenie miejsca o ciekawej historii. Sama wieś jest bardzo interesująca, jednak także i w jej pobliżu można liczyć na sporo różnych atrakcji. Jeśli planujemy spędzić parę dni w Krzyżowej, naprawdę warto udać się i nad to piękne jezioro. Także i osoby, które zdecydują się odwiedzić powiat świdnicki, mogą cieszyć się błogim wypoczynkiem nad wodą. A konkretnie nad Jeziorem Bystrzyckim (zobacz na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Lubachowskie), które uchodzi od dawna za jedno z najpiękniejszych zbiorników zaporowych na terenie polskich Sudetów. Od 2015 roku możliwe są kąpiele w wodach malowniczego akwenu, co tłumaczy, dlaczego jest ono tak chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i przez osoby mieszkające w pobliżu.

Powstało już na początku XX wieku. Wtedy to doszło do zbudowania powyżej Lubachowa, zapory o wysokości 44 metrów na rzece Bystrzycy. Popularne jezioro jest na tyle duże, aby mogło dostarczyć rozrywki naprawdę wielu odwiedzającym (długość 3,2 km). Zapora i zbiornik to jedna z większych atrakcji w Górach Sowich. Przez jego taflę prowadzi stalowa kładka dla pieszych, to jeszcze jedna atrakcja. Zachwyca ono przede wszystkim widokami. To dla tutejszych krajobrazów warto odwiedzić te okolice. Okazuje się jednak, że to bynajmniej nie wszystko. Jak nietrudno się domyślić, jest też miejscem, gdzie można uprawiać sporty wodne. To znakomite lokum dla wszystkich osób aktywnych, które lubią nowe wyzwania. Tuż przy zbiorniku wodnym można skorzystać z oferty wypożyczalni rowerków wodnych oraz kajaków. A to bynajmniej nie wszystko. Bardzo blisko od jeziora zlokalizowane są podziemne wyrobiska kompleksu Riese – to budowle, które powstały w okresie wojennym.

Największą atrakcją tych okolic jest jednak malowniczy Zamek Grodno, a właściwie jego ruiny, znajdujące się na górze Choina. Osoby, które planują dokładniej zwiedzić Krzyżową oraz okoliczne miejscowości, powinny zawczasu sprawdzić, co może zaoferować tutejsza baza noclegowa. Zasadniczo noclegi można zarezerwować łatwo (np. pod tym linkiem: ), wiele atrakcyjnych ofert znajdziemy właśnie w Internecie. Dostępne są obiekty o zróżnicowanej ofercie noclegowej. Łatwo znaleźć coś odpowiedniego.

Jedna myśl na temat “Malownicze Jezioro Bystrzyckie niedaleko Krzyżowej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>