Mrzeżyno pomysłem wakacyjnym

Wyjazd na wakacje a raczej wybranie miejsca docelowego, do którego mamy zamiar się udać, przysparza nam wiele dylematów. Nie jest łatwo zdecydować się na jeden kurort, gdy jest tyle pięknych możliwości. Zazwyczaj kieruje nami przyzwyczajenie i wyjeżdżamy w miejsca nam znane lub te najbardziej popularne. Dobrym pomysłem jest zwiedzanie, jak największej ilości miast – ile razy chcemy wciąż oglądać te same uliczki i atrakcje?

Jednym z mało znanych, choć niewątpliwie urokliwych zakątków linii brzegowej Bałtyku jest Mrzeżyno. To malutki kurort, w województwie zachodniopomorskim w okolicach Kołobrzegu. Posiada zaledwie około 1000 mieszkańców, co czyni je bardzo kameralną osadą. Znajduje się port morski będący jednym z niewielu baz kutrów rybackich w okolicy.

Port mieści się na ujściu rzeki Regi – przecinającej miasteczko i wpadającej w tym miejscu do Bałtyku. Takie usytuowanie daje wiele możliwości spędzania czasu i korzystania z atrakcji. Dzięki portowi, możemy bowiem zwiedzać okolicę z pokładu łodzi – co jest niesamowitym doświadczaniem, które przypadnie do gustu zwłaszcza dzieciom, choć dorośli również powinni docenić taką możliwość. Dodatkowym plusem jest czysta plaża, na której nawet w sezonie bez problemu znajdziemy ustronny kawałek piasku dla siebie.

Baza noclegowa w tym miejscu zlokalizowana jest niezwykle blisko piaszczystej linii brzegowej a często możemy spotkać się z prywatnym zejściem na plażę z wynajmowanego domku. Domki letniskowe proponują bogatą i dogodną ofertę noclegową (Mrzeżyno/baza meteor), głównie ze względu na cenę, która jest niezwykle atrakcyjna i zaczyna się od 30 złotych od osoby. Domki, to również rozwiązanie dobre dla osób, które nie chcą korzystać z ofert tutejszych restauracji i wolą zakupić świeżą rybę a następnie własnoręcznie przyrządzić ją na grillu. To idealne wyjście dla oszczędnych, choć nie da się ukryć, że ma ono swoje uroki. Nocleg tuż nad plażą z kieliszkiem wina i cudownym posiłkiem, czegóż można chcieć więcej?

Mrzeżyno to oaza spokoju, którą docenią introwertycy, każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy, że decydując się na wakacje nad morzem, należy się do nich odpowiednio przygotować. Zarezerwować kwaterę, zakupić przewodnik, tak aby nic nas nie ominęło – aby móc wykorzystać swój wyjazd maksymalnie.

Do zobaczenia nad Bałtykiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>