Nieznane uroki Sławy

Zwiedzając zachód Polski, warto odwiedzić województwo lubuskie. Chociaż w świadomości turystów nie jest to region bogaty w atrakcje, które mogą ich tam zatrzymać na dłużej, to da się znaleźć miejsca wyjątkowe, urocze i potrafiące przyciągnąć uwagę na dłużej. Jedno z nich to okolice największego akwenu wodnego w województwie – Jeziora Sławskiego, którego linia brzegowa mierzy sobie blisko dwadzieścia pięć kilometrów.

Oprócz typowych dla zbiorników wodnych widoków okolica bogata jest w zachwycające krajobrazy i liczne atrakcje. Warte uwagi jest zwłaszcza pobliskie miasto Sława. Liczy sobie ledwo pięć tysięcy mieszkańców, ale nie przeszkadza mu to w posiadaniu całkiem bogatej historii, turystycznej infrastruktury i bazy noclegowej [tutaj: ] gotowej na przyjęcie sporej ilości turystów, którzy zechcą nacieszyć się wspomnianymi wyżej rzeczami, gdzie do najważniejszych i najczęściej obleganych należy oczywiście akwen wodny wyposażony w liczne wypożyczalnie sprzętu czy kąpieliska oraz zabytki, jakich, jak na tak niewielką miejscowość, jest całkiem sporo.

Znaleźć w Sławie można głównie kilka zabytków, takich jak kościół zbudowany na początku siedemnastego wieku czy zespół pałacowy niewiele od niego młodszy. Poza tymi flagowymi, starymi zabudowaniami znaleźć można w Sławie budynki mieszkalne, których ściany pamiętają jednak czasy odległe o kilkaset nawet lat. Ze względu na sprzyjającą wycieczkom krajoznawczym okolicę wyposażona jest ona w szlaki turystyczne i spacerowe, a na samym brzegu jeziora łatwo o znalezienie przystani żeglarskiej, gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny, zafundować sobie miły dla ducha i oka rejs po sporej, czystej tafli jeziora.

Dla osób ceniących naturę i jej piękno polecane są wspomniane już szlaki turystyczne, w tym rowerowe oraz ścieżki przyrodniczo-leśne obejmujące Wzgórza Pszczółkowskie. Idąc ich śladem, trafi się na liczne pomniki przyrody oraz krajobrazy, może nie imponujące, ale z pewnością godne polecenia, takie jak rozległe łąki, polany czy skupiska drzew, a jeśli będzie się miało szczęście, natrafić można na któryś z obecnych tam przedstawicieli fauny. Sława i jej okolice mogą też pochwalić się korzystnym dla ludzkiego zdrowia dzięki obecności borów sosnowych oraz bliskości jeziora mikroklimatem, co jest kolejnym argumentem za tym, żeby poświęcić kilka dób, zamówić noclegi i tam spędzić czas urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>