Odwiedzamy Pomorze – Mikoszewo

Jest takie miejsce, gdzie można odetchnąć pełną piersią. Można tam podziwiać krajobrazy, spacerować po lasach, sosnowych borach, nad rzekami czy nawet na wydmach. Można łowić tam ryby, pływać, kąpać się w morzu, rzece, a nawet wyruszyć na poszukiwania bursztynu. Można pojechać tam samotnie, z rodziną, z przyjaciółmi lub z kimś naprawdę wyjątkowym. Można posłuchać muzyki, zrelaksować się, opalać się na plaży, budować zamki z piasku lub wyruszyć na spływ kajakowy. Można też żeglować. Pewnie każdy z nas chciałby odwiedzić takie miejsce. Opis zdaje się dotyczyć miejsca idealnego, miejsca, które śmiało można byłoby opisać jako locus amoenus. Z pewnością jest to miejsce wyjątkowe, w którym każdy człowiek może z powodzeniem odpocząć w sposób, który jemu właśnie odpowiada. I nie musi on wcale wyjeżdżać w dalekie podróże poza granice naszego kraju. Takie miejsce możemy znaleźć na północy Polski. Jest to Mikoszewo.

Mikoszewo, prócz wyżej wspomnianych atrakcji, oferuje nam też inne przyjemności. Jeżeli jesteśmy pasjonatami zwiedzania, także znajdziemy obiekty, które są warte zobaczenia. Zabytkowy „koźlak”, świątynia z roku 1683, drewniane domy z połowy XIX wieku czy zabudowy drewniane z wieku XVIII i XIX. Atutem gminy Stegna, w której skład wchodzi Mikoszewo, są liczne imprezy, koncerty, festiwale, zawody sportowe. Możemy podczas nich zdobyć wiedzę, zbliżyć się z kulturą lub po prostu zagrać w piłkę nożną lub piłkę siatkową. Odbywają się tutaj imprezy dużego formatu, takie jak: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, Ogólnopolski Zlot Żeglarski. Jak na miejsce szczęśliwe przystało, nie może zabraknąć walorów przyrodniczych. W pobliżu miejscowości Mikoszewo znajdują się trzy rezerwaty przyrody. Są to: Buki Mierzei Wiślanej, Kąty Rybackie, Mewia Łacha.

Mikoszewo nie byłoby locus amoenus, gdyby niemożliwe było znalezienie tam noclegu. Na szczęście Mikoszewo posiada naprawdę bogatą bazę noclegową, która zapewnia turystom bezpieczny nocleg podczas pobytu. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo są tu hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne, campingi, ośrodki wypoczynkowe. W kategorii „dla ciała” znajduje się też wyśmienita kuchnia regionalna, której możemy skosztować. Dlaczego by nie znaleźć się w miejscu szczęśliwym? Na chwilę lub na dłużej – bądź w Mikoszewie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>