Ustroń dobry na lato i zimę

Ustroń położony w województwie śląskim to miejsce kojarzące się przede wszystkim z kuracjuszami. Liczne sanatoria i uzdrowiska oferują szeroki zakres pakietów zdrowotnych. Czy to rehabilitacja, czy pakiety dla osób ze schorzeniami kardiologicznymi, z pewnością zostaniemy tu otoczeni dobrą opieką. To miejsce nie tylko przeznaczone dla osób chcących podreperować swoje zdrowie. To także doskonały wybór jeśli chodzi o wyjazd na weekend czy dłuższy pobyt. Zarówno zimą jak i latem nie brakuje tu atrakcji, które dają różne możliwości spędzenia wolnego czasu. Bogactwo parków i zielenie sprawią, że ciężko się nacieszyć wspaniałymi krajobrazami.

Warto wybrać się na któryś z licznych szlaków i wejść na szczyt Czantorii. Działa tam także wyciąg krzesełkowy, który świetnie się sprawdzi dla osób ze słabszą kondycją czy problemami zdrowotnymi. Z Lipowskiego Gronia roztaczają się piękne widoki i można się w tym miejscu zakochać. Odnowiony niedawno Rynek ustroński, to miejsce gdzie możemy wypocząć i zregenerować siły w jednaj z licznych restauracji. Baza noclegowa tego miejsca jest nie tylko mocno rozwinięta, ale cały czas rozbudowuje się nadal (my szukamy w internecie na „noclegi Ustroń meteor”). Dlatego nie powinniśmy mieć problemu z przenocowaniem w tym jakże pięknym uzdrowisku.

Z racji położenia nad rzeką Wisłą, nie można być w Ustroniu i nie wybrać się na spacer promenadą. Zwolennicy nieco bardziej aktywnej formy z pewnością nie będą tu rozczarowani. Wiele dróg rowerowych o różnych długościach i stopniach trudności sprawia, że możemy się wybrać na przejażdżkę całą rodziną. Jeśli nie zabraliśmy ze sobą rowerów, można je bez obaw wypożyczyć na miejscu. Liczne baseny i obiektu sportowe takie jak boiska czy torty tenisowe przyciągają wiele osób.

W sezonie zimowym natomiast, Ustroń staje się rajem dla zapalonych narciarzy, czy tych jeżdżących na snowboardzie. Jest to wspaniałe miejsca na rodzinny wyjazd. Bez względu jednak na to, czy szukamy wypoczynku w pojedynkę czy w większym gronie, z pewnością w tym miejscu znajdziemy wiele ciekawych rzeczy do robienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>